1. Start
  2. |
  3. Technologia
Wydział przetwórstwa tworzyw sztucznych

Głównym wydziałem naszej firmy jest wydział przetwórstwa tworzyw sztucznych, który jest wyposażony w nowoczesne, sterowane numerycznie, wtryskarki marki Engel, Arburg oraz Battenfeld o sile zwarcia od 25 ton do 800 ton. Poza tym posiadamy niewielki wydział narzędziowy, którego zadaniem jest utrzymanie form wtryskowych w odpowiednim stanie technicznym. Produkujemy detale z tworzyw sztucznych także w technologii wtrysku z gazem oraz wtrysku dwukomponentowego (2K), co pozwala nam produkować detale o skomplikowanych kształtach i podwyższonej wytrzymałości. Możliwe jest zastosowanie 2 materiałów o różnej twardości a także w dwóch różnych kolorach. Stała kontrola kosztów oraz inwestycje w nowoczesny park maszynowy umożliwiają oferowanie wyrobów wysokiej jakości po konkurencyjnych cenach. Wszystkie procesy produkcyjne realizowane w naszym przedsiębiorstwie są przyjazne dla środowiska naturalnego. Odpady poddawane są utylizacji. Współpracujemy zarówno z firmami krajowymi jak i zagranicznymi. Firma wyposażona jest również w system suszenia i dozowania tworzyw oraz barwników wraz z centralnym podawaniem ich do wtryskarek firmy Piovan, młynki stanowiskowe i roboty do odbierania detali.

Posiadamy odpowiednie hale magazynowe, w tym magazyn wysokiego składowania na ok. 1350 miejsc paletowych. Doświadczenie w logistyce krajowej i zagranicznej oraz doświadczenie w produkcji detali dla branży AGD, elektrotechnicznej, motoryzacyjnej oraz zabawkarskiej są naszymi następnymi atutami.

Dzięki nowoczesnym technologiom oraz wysokiej klasy surowcom nasza firma zapewnia możliwość szybkiego dostosowania się do potrzeb klienta.

wyposażenie działu kontroli jakości
wtryskarki
Gwarancja jakości

Gwarancją wysokiej jakości oferowanych wyrobów jest wieloletnie doświadczenie naszych pracowników stale wzbogacane licznymi szkoleniami współfinansowanymi ze środków budżetu Unii Europejskiej. Dzięki unijnemu wsparciu oferujemy naszym klientom produkcje detali na wtryskarkach do 800 ton siły zwarcia i objętości do 4500 cm3. Również w technologii wtrysku z gazem oraz wtrysku dwukomponentowego.

W roku 2012 wdrożyliśmy system SAP Business One zintegrowany system informatyczny bazujący na wzorcach biznesowych klasy ERP.

Kaplast Sp. z o.o. pracuje zgodnie z wymogami norm: ISO 9001:2015 oraz IATF 16949:2016.

 

Logotyp

Zapraszamy do kontaktu.

Sprawdź jakie materiały możemy dla Ciebie wykonać.

Linkedin

Więcej o nas i polecanych nowinkach branżowych dowiesz się na naszym profilu LinkedIn